خانه محاسبه امتیاز ویزا کارآفرینی و سرمایه گذاری ۱۸۸ استرالیا

محاسبه امتیاز ویزا کارآفرینی و سرمایه گذاری ۱۸۸ استرالیا

توسط ادمین

Business Innovation and Investment (Provisional) visa (subclass 188)

دو ستونه
عمودی
افقی
محاسبه امتیاز ویزای نوآوری و سرمایه گذاری تجاری (موقت)
خلاصه کل امتیازات شما
نام جمع کل
"{{getWooProductName}}" has been added to your cart
Your service request has been completed!
We have sent your request information to your email.
Issued on: {{ $store.getters.getIssuedOn }}
روش پرداخت: {{ $store.getters.getPaymentType }}
{{ item.title }}: {{ item.value }}

نکات مهم

ویزای ۱۸۸ استرالیا

این ویزا بدین منظور به شما اعطا می‌شود که بتوانید کسب‌ و کاری در استرالیا داشته و آن را مدیریت کنید، فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در استرالیا انجام دهید یا در این کشور دست به کارآفرینی بزنید.

گام به گام برای اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا

قدم اول: پیش از اپلای

شما باید در بخش Skill select سایت اداره مهاجرت استرالیا، فرم EOI را به صورت آنلاین پر کنید. EOI یعنی معرفی کامل و واضح شما با مدارک حرفه‌ای و تخصصی. بعد از آن توسط یک ایالت یا قلمرو سرزمینی نامزد شده و سپس برای درخواست دعوت می‌شوید.

قدم دوم: جمع‌آوری مدارک

شما باید هویت خود را با مدارک شناسایی معرفی کنید، مدارکی درباره کسب و کار و دارایی خود ارائه بدهید و همچنین مدارکی درباره اعضای خانواده که همراه شما درخواست ویزا می‌کنند ارائه کنید.

قدم سوم: درخواست ویزا

برای درخواستِ این ویزا به صورت آنلاین از بخش ImmiAccount سایت اداره مهاجرت اقدام کنید. شما باید برای درخواست ویزا، دعوت بشوید. دعوت نامه شما حاوی دستورالعمل‌هایی در مورد نحوه ارسال درخواست ویزا خواهد بود.

برای تمام درخواست‌هایی که از تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۲۱ ارائه می‌شوند، متقاضیان باید هنگام ارسال درخواست ویزای نوآوری و سرمایه‌گذاری تجاری ۱۸۸ مدارک خود را در ImmiAccount بارگذاری کنند.

بارگذاری تمام مدارک شما در ImmiAccount موجب پردازش کارآمدتر خواهد شد و به کاهش زمان پردازش کمک می‌کند. لطفا هنگام بارگذاری مدارک خود، هر مدرک را در بخش مدرک تعیین شده که عنوان آن در سایت درج شده قرار دهید. در مواردی که عنوان قرارداد برای مدرک یا مدارک خاصی در دسترس نیست، از عنوان مناسبی برای مدرک یا مدارکی که پیوست می‌کنید، استفاده کنید.

قدم چهارم: بعد از درخواست

وقتی که درخواستتان را دریافت کنند، شما را در جریان خواهند گذاشت.

قدم پنجم: جواب ویزا

استرالیا تصمیم خود را در مورد درخواست ویزا به صورت کتبی به شما اطلاع خواهد داد. اگر به شما ویزا بدهد، این موارد را برای شما ارسال خواهد کرد:

 • شماره اعطای ویزای شما
 • تاریخ شروع ویزای شما
 • شرایط ویزای شما

زمانی که در استرالیا هستید یک کپی از این را همراه خود داشته باشید.

اگر ویزای شما رد شود، به شما خواهند گفت که چرا تصمیم به رد درخواست شما گرفته‌اند و آیا حق بازنگری در تصمیم را دارید یا خیر. ضمنا اگر درخواست شما را رد کنند، هزینه درخواست پس داده نمی‌شود.

نحوه امتیازبندی به چه صورت است؟

ارزیابی امتیازات شما در زمان اخذ دعوتنامه صورت می‌گیرد. لازم به ذکر است که در جدول امتیازدهی، در هر فاکتور فقط یک مجموعه امتیاز به شما تعلق می‌گیرد. مثلا اگر شما سطح زبان Proficient را پاس کنید، ۱۰ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت. اگر سطح Vocational را پاس کنید، ۵ امتیاز می‌گیرید. نه اینکه ۵ امتیاز برای سطح Vocational  و ۱۰ امتیاز برای Proficient بگیرید.

برای کسب امتیاز Vocational شما باید مدارک زیر را ارائه کنید

ثابت کنید که شما دارای شهروندی و پاسپورت معتبر از انگلستان، ایالات متحده آمریکا، کانادا، نیوزیلند یا جمهوری ایرلند هستید.

 • توجه کنید که گذرنامه‌های ملی بریتانیا (برای شهروندان کشورهای دیگر) به عنوان مدرک انگلیسی حرفه‌ای قابل قبول نیستند.

یا در یکی از آزمون‌های زبان شرکت کرده و حداقل نمره را کسب کنید. حداقل نمرات در آزمون‌های مختلف زبان به شرح زیر است:

 • آیلتس جنرال یا آکادمیک: حداقل نمره ۵ برای هر یک از چهار مهارت (خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن)
 • تافل: برای آزمون Listening و Reading حداقل نمره ۴ و برای آزمون نوشتن و صحبت کردن حداقل ۱۴
 • PTE: حداقل نمره ۳۶ برای هر چهار توانایی
 • OET: حداقل نمره B برای هر چهار توانایی
 • کمبریج: حداقل نمره ۱۵۴ برای هر چهار توانایی

برای کسب امتیاز Proficient شما باید مدارک زیر را ارائه کنید

باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد شما نهایتا در سه سال پیش از اخذ دعوتنامه کاری از استرالیا در یکی از آزمون‌های معتبر زبان انگلیسی شرکت‌ کرده‌اید و نمره مجاز را کسب کرده‌اید. حداقل نمره مجاز به شرح زیر است:

 • آیلتس جنرال یا آکادمیک: حداقل نمره ۷ برای هر یک از چهار مهارت (خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن)
 • تافل: برای مهارت Listening و Reading حداقل نمره ۲۴، برای مهارت نوشتن حداقل نمره ۲۷ و برای مهارت صحبت کردن حداقل نمره ۲۳
 • PTE: حداقل نمره ۶۵ برای هر چهار توانایی
 • OET: حداقل نمره B برای هر چهار توانایی
 • کمبریج: حداقل نمره ۱۸۵ برای هر چهار توانایی
مدارک تحصیلی
 • گواهی تجاری، دیپلم یا مدرک لیسانس توسط یک موسسه آموزشی استرالیایی؛ یا مدرک لیسانس معتبر در کشور خودتان که توسط موسسه یا سازمان معتبری تأیید شود. (۵ امتیاز)
 • مدرک لیسانس در تجارت، علم یا تکنولوژی از یک موسسه استرالیایی؛ یا مدرک لیسانس در کسب و کار، علم یا تکنولوژی در کشور خودتان که توسط موسسه یا سازمان معتبری تأیید شود. (۱۰ امتیاز)
دارایی مالی

دارایی خالص تجاری و شخصی از شما، شریک (همسر)تان، یا مجموعه دارایی هر دوی شما، در هر یک از ۲ سال مالی اخیر و پیش از زمان ارسال دعوتنامه حداقل:

(عدد های داخل فرم)

گردش مالی بیزنس

اگر در فرآیند اخذ ویزا، بعد از یکم ژولای ۲۰۲۱ «دعوتنامه» گرفته‌اید، شما حق مالکیت یک یا چند بیزنس اصلی را داشته‌اید که گردش مالی سالانه آن بیزنس ها حداقل در ۲ سال از ۴ سال گذشته مالی، کمتر از مقادیر زیر نبوده است:

(امتیازات در فرم)

فقط در جریان کسب و کار نوآوری

تجربه کسب و کار: قبل از اینکه برای درخواست ویزا دعوت شوید، یک یا چند کسب ‌وکار اصلی داشته‌اید:

(باقی در فرم)

فقط در جریان سرمایه‌گذاری

تجربه سرمایه‌گذاری: اگر بعد از تاریخ ۱ جولای ۲۰۲۱ برای اخذ ویزا دعوتنامه گرفته‌اید، تا قبل از زمان دریافت دعوتنامه، شما سرمایه‌گذاری‌های واجد شرایط حداقل ۲۵۰ هزار دلار (دلار استرالیا) را داشته‌اید برای:

(سالها و امتیازها در فرم)

صلاحیت‌های نوآوری در کسب و کار
 • اختراعات یا طرح هایی که حداقل یک سال قبل از آن زمان ثبت شده و در فعالیت های روزمره تجارت اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. (۱۵ امتیاز)
 • علائم تجاری که حداقل ۱ سال قبل از آن زمان ثبت شده و در فعالیت‌های روزمره کسب و کار اصلی استفاده می شود. (۱۰ امتیاز)
 • مالکیت و مشارکت روزانه در مدیریت یک یا چند کسب و کار اصلی که تحت قرارداد یا قراردادهای سرمایه گذاری مشترک رسمی که حداقل ۱ سال قبل از زمان دریافت دعوتنامه منعقد شده است. (۵ امتیاز)
 • حق مالکیت یک بیزنس که بالای ۵۰% از گردش مالی سالانه خود را از صادرات به دست آورده است (۱۵ امتیاز)
 • حق مالکیت یک بیزنس که در پنج سال گذشته(۱۰ امتیاز):
  • میانگین رشد سالانه گردش مالی بیش از ۲۰ درصد در سال، در طول سه سال مالی مستمر داشته باشد؛
  • و حداقل یک سال از سه سال مالی، ده یا بیش از ده کارمند استخدام شده باشند که مجموع ساعت کاری آنها حداقل برابر با ده کارمند تمام وقت باشد.
 • حق مالکیت در یک بیزنس که(۱۰ امتیاز):
  • کمک هزینه‌ای به میزان حداقل ۱۰ هزار دلار (دلار استرالیا) از یک نهاد دولتی در کشور خودتان برای اهدافی چون راه اندازی یک کسب و کار، تجاری‌سازی محصول، توسعه کسب و کار یا گسترش کسب و کار دریافت کرده باشد.
  • یا تأمین مالی سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیری به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار استرالیا، برای اهدافی چون راه اندازی یک کسب و کار، تجاری‌سازی محصول، توسعه کسب و کار یا گسترش کسب و کار دریافت کرده باشد. این تأمین مالی باید حداکثر چهار سال قبل از زمان ارسال دعوتنامه ویزا صورت گرفته باشد.
تأییدیه ویژه

سازمان دولتی ایالت یا منطقه نامزدکننده‌ی شما، اعلام کرده باشد که کسب‌ و کار پیشنهادی شما برای ایالت یا منطقه‌ای که سازمان دولتی معرفی‌کننده در آن قرار دارد، دارای مزایای منحصربه‌فرد و مهمی است. (۱۰ امتیاز)

مشاوره رایگان مهاجرت: 021-75451